Anneler günü, cumartesi ve pazar çalışmalarım..

Geçtiğimiz cumartesi günü kızımın okulunda yıl sonu törenleri vardı. Amaç bir yıl içinde neler yaptıklarını sergilemekdi. Gittik düzenlenen etkinlikleri izledik.

Bu törenin içine anneler günü sürprizi de ilave ettiler. Tüm anneler sahnede çocuklarından çiçek aldılar. Tüm annelerin anneler günü kutlu olsun.

Cumartesi akşamı arılığıma geçtim. Geçen hafta başladığım kümes pazar günü öğlene kadar tamamlandı. Dubleks bir yapı oldu. Üstte geceleyecekleri folluk bulunacak olan kapalı kısım yer alıyor. Yaklaşık 80 cm e 50 cm bir alan.

Alt kısım ise 200 cm e 100 cm ebadında ve 100 cm yukseklıkde tel kafesden ibaret. Üst bölümle alt kısım bir merdivenle birbirine bağlanıyor. Bakalım nasıl olacak seveceklermi. Kafes teli gözleri iri olduğu için (bahçe çiti teli kullandım) dıştan ayrıca sercelerin girmesini önlemek için de alçıpan sıva işinde kullanılan tülle kapladım.


Kümes işi bitince eski kovanlarımdan birine (ki geçen sene bu kovanda ciddi rutubet problemi yaşamışdım) alttan havalandırma açtım. Bu bölümü telle kapladım.


Bu seneki bölmelerimden biri ruşette sıkışmış ve şerbetlik altına dalak atmış aldım onu bu modifiye kovana naklettim.

 

Bu seneki polen toplama faaliyetine devam ettim. Bu kadar daha stoklarıma ilave ettim.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !